Kendini Tamir Eden Materyal Yapıldı

Modern teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte hayatın her alanında modern çözümler sağlayacak kriterlerde yenilikler hayatımızda yer alıyor. Özellikle son birkaç yıl içerisinde bu konuda büyük gelişmelerin kat edildiği bilim ve teknolojisinde yeni bir gelişme de devrim niteliğindeki özelliği ile ön plana çıkıyor. Bu yeni gelişme ile birlikte kendi kendini yenileyebilen bir buluş ortaya çıktı.

Amerika’daki Illinois Üniversitesi’nde görev alan bilim insanları, insanoğlunun yakın geleceği açısından köklü bir değişime yol açabilecek bir buluşa imza attılar. Bu buluş üzerinde yer alan çizikleri ve kırıkları kendi kendine tamir edebilme gibi muazzam bir özelliğe sahiptir. Bunun yanı sıra kurşun ebadındaki delikleri bile zamanla onarıp kapatabilen bir plastik geliştiren bilim insanları bu buluşla büyük ilgi topladılar.

kendi-kendini-onaran-plastik

Geliştirilen bu gibi materyalin her türlü üründe kullanılması olanak dahilinde olabiliyor. Bu noktada bu yeni ürünün kullanılabileceği alanlar arasında otomobillerden telefonlara, ev eşyalarından spor aletlerine kadar pek çok alanda ve ürün grubu yer alıyor. Bu ürün sayesinde bu gibi ürünlerin özellikle de ilk günkü kadar yeni kalması olanaklı hale gelecek.

Bu noktada uzay giysilerinde, uzay gemilerinde veya bilimsel ya da endüstriyel alanlarda da kullanılabilmektedir. Bu yeni materyal sayesinde, insanoğlunun yaşamı içerisinde pek çok güç işin daha kolay yerine yapılabilmesine olanak sağlaması da beklentiler arasında yer alıyor.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.