Lens Boyutunda Kapsamlı Kamera

Günümüz modern ve teknolojik dünyasında yaşanmakta olan gelişmeler ve yenilikler, yepyeni ileri teknolojiler ile her geçen gün farklı alanlarda karşı karşıya kalınmasına neden olmaktadır. Özellikle gelişmekte olan teknoloji ile yapıları küçülmekte olan teknolojik cihazlar, hem kullanım kolaylığı sağlıyor hem de yepyeni özellikler sunuyor.

Bu noktada bu gibi alanlarda oldukça başarılı çalışmalar yürütmekte olan Sony firması, yeni SmartShot QX10 ve QX100 kamera modülleri, fotoğrafçılıkta yeni bir çığır açabilir. Kompakt lense yakın boyutlarına rağmen zoom lensi, resim sensörü ve tüm teknolojiyi rahatça taşınabilir bir gövdeye sığdıran modüllerin tam donanımlı bir kamera ile eksik kalan bir yanı bulunmuyor.

Bu durumda kullanıcılara küçücük bir cihaz ile yüksek görüntü kalitelerinde fotoğraf çekimleri sağlıyor. Sony SmartShot DSC-QX10, aslında firmanın WX200 modelinin sıkıştırılarak küçük bir alana sığdırılmış modeli olarak ön plana çıkıyor. Sony firmasının bu yeni makinesi, 18 mega piksel çözünürlük ve 10x zoom ‘u mini boyutları içerisine sığdırmayı başarmış.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sony SmartShot DSC-QX100 ise taşınabilir kamera RX100 II ‘nin sıkışık sürümü ve 20 mega piksel çözünürlüklü ekstra-geniş sensörle bir 3.6x zoom destekli Carl Zeiss lensi (24-100, küçük resim) bir araya getiriyor. Bunun dışında da en yeni ve en iyi özelliklerinden biri de her iki model de Wi-Fi üzerinden kullanıcıların akıllı cep telefonları veya tabletleri ile iletişim kurabilecek bir özelliğinin bulunmasıdır.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.