MacBook Air Özellikleri Nelerdir

1

Apple firması her daima dünya genelinde teknolojiye yön veren teknoloji firmalarının içerisinde yer almıştır. Günümüzde de bu durumunu korumakta olan Apple firması günümüz dünyasının gelmiş olduğu teknolojik seviyeye oldukça büyük katkılar sağlamıştır.

Bu noktada Apple firmasının yen oyuncaklarından biri olan MacBook Air üstün teknolojisi günümüz dünyasında teknoloji severlerin büyük beğenisini toplamaktadır. Apple firmasının MacBook Air modeli yekpare alüminyum bir kasaya sahip olması sayesinde artık çok daha sağlam bir kullanım deneyimini kullanıcılarına sunmaktadır.

Apple firmasının en sağlam ürünlerinin başında gelmekte olan MacBook Air modelinin en kalın yeri 18 milimetre inceliğine sahip ve ağırlığı ise sadece 1.4 kilogram olarak tasarlanmıştır. Tüm bunların dışında bir dizüstü bilgisayarın taşınabilir olmasındaki en önemli etmenlerden biri de pil ömrü ve MacBook Air oldukça uzun süreli bir kullanım deneyimini en başarılı şekilde kullanıcılarına sunmaktadır.

macbook-air

MacBook Air üzerinde Intel firmasının en yeni ürünlerinden olan Haswell serisi işlemcilerinin kullanıcılara sunmakta olduğu düşük güç tüketimi ve yüksek performansından yararlanmaktadır. Ayrıca çift çekirdekli 1.30 GHz hızında çalışan Intel Core i5- 4250U işlemcisi, yenilenen dört iş çekirdekli grafik işlemcisi Intel HD 5000 ile hem ofis uygulamalarında hem de eski ve düşük grafik güç isteyen oyunlarda oldukça başarılı bir performans sunmaktadır. Bu özelliklerinin haricinde 4 GB DDR3 RAM ve 128 GB SSD ise bu yüksek performansına oldukça büyük bir katkıda bulunmaktadır.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.