MacBook Air’in Yenisini Gördünüz mü?

Apple, dünya genelinde çıkardığı kendine has özel ürünler ile milyonlarca kullanıcıya hitap ediyor. Yeni akımlar yaratarak kullanıcılara farklılık hissi veren firma, yeni işletim sistemli MacBooklarını da tanıtmayı ihmal etmiyor. Profesyonel anlamda büyük bir marka olan Apple, yeni MacBook Air ile yine gündemin bir numarası olmuş durumda. Çıkarttığı seriler ile dünya çapında markalaşan ve süreklilik ile gündemde kalmayı başarabilen firmanın Macbook Air’e ait yeni versiyonu gündeme bomba gibi oturmuş durumda.

Açıkcası Mac kullanan biri değilim ancak daha önce bir kaç kez kullanmışlığım var. Alışınca insanın bırakamayacağı özellikte ve yapıda olan Mac’ler gerçekten teknoloji dünyasında çığır açmış durumda. Genel anlamda bakıldığında Mac kullanan kullanıcılar normal olarak nitelendirebileceğimiz bilgisayarlarda zorlanabiliyorlar. Buda Apple’ın kendine özgü bir özelliği yada ismini koyamayacağımız bir şeyi diyebiliriz herhalde.

Bugün ise MacBook Air hakkında yeni bilgiler gelmiş durumda. Apple tarafından görücüye çıkarılması beklenilen yeni MacBook Air, ultra ince görünüme sahip olması bekleniyor. Bunların dışında aşırı güncellemelere de sahip olarak piyasaya sürülmesi beklentiler arasında. MacBook Air ürünleri hem 11 inç, hem de 13 inç olan iki modele sahipler. Yeni çıkarılacak olan ultra ince model ise 12 inç boyutlarında olacak. Apple bu yeni üründe aynı zamanda yeni nesil bilgisayarlar içinde kullanılan İntel Chipset kullanımı tercih etmiş durumda.

macbook-air

MacBook Air, pil ömrü ile dikkat çekecek. 12 saati geçen bir batarya ömrüne sahip olan ürün bu bağlamda pil ömrünü en uzun vadeye taşıyacak. Bunların dışında Windows kullanıcılarını kıskandıracak. Ortalama bir yıllık bir bilgisayarın pil ömrünün 1 saat olduğu düşünülünce Apple’ın bu yeni üründe batarya konusunda rakipsiz bir iddia sahibi olacağınıda söyleyebiliriz. Batarya konusunda devrim niteliğinde sayılabilecek bu özellik dışında ultra inceliği de göz kamaştırıyor. Yaklaşık olarak 1 kilo ağırlığında gelecek olan MacBook Air, 1.7 cm’lik bir kalınlığa sahip durumda. Amerika ve Türkiye satışları farklı olan ürün, ülkemizde 2.599 Liradan başlayan fiyatlarla piyasaya sürmesi beklentiler arasında.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.