Microsoft Surface RT’nin Fiyatını Eğitim Kurumlarına Özel Olarak 199 Dolara Düşürdü

Bilindiği üzere Microsoft firması Windows Phone (Surface RT )adını veridği yeni tabletini perakende satış fiyatı olarak 499 dolardan piyasaya sürmüştü. Fakat Microsoft ne kadar çabalasa da Android ve IOS karşısında Pazar payını bir türlü arttırmayı başaramadı.

Windows tabanlı çıkardığı bu tablet ile her ne kadar Pazar payını arttırmayı hedeflemiş olsa da Microsoft un Android ve IOS karşısında ki Pazar payı sadece %3 te kaldı. Bu amaçla Microsoft hem Pazar payını arttırmak, hem de destek olmak amacıyla yeni bir kampanya başlattı. Çoğu ülkede artık eğitim kurumların kitap defterlerin yerini tablet bilgisayarların almasını fırsat bilen Microsoft 32 gb kapasiteli Microsoft RT isimli tablet bilgisayarlarını 25 ülkede ki orta ve yüksek dereceli eğitim kurumlarına %50 den fazla indirimle 199 dolara teklif etti.Ayrıca tercihe bağlı satışta olan dokunmatik klavye şeklinde tasarlanmış koruyu kılıfla beraber alınırsa tabletin fiyatını perakende satış fiyatı olan 629 dolardan 289 dolara düşürdüğünü duyurdu.

Microsoft-Surface

  Microsoft un bu teklifi 13 Haziran 2013 ten itibaren K-12 ye bağlı olan okullarda ve üniversitelerde işleme alındı.Kampanyanın geçerli olduğu ülkeler ;

Avusturulya,Avusturya,Belçika,Kanada,Çin,Danimarka,Finlandiya,Fransa,Almanya,İtalya,Fransa,Japonya,Kore,Meksika,Lüksemburg,Hollanda,Norveç,Rusya,Portekiz,Singapur,İsviçre,İsveç,İngiltere ve Amerika olarak açıklandı.Microsoft un bu stratejisi her na kadar tabletleri hedeflenen fiyatların %50 altında satıyor olsa da,tek tek satış yapmak yerine toplu halde satışlar yapıp,tabir-i caizse sürümden kazanmak olarak yorumlandı.Ayrıca eğitim alanına yönelerek gelecek nesilleri şimdiden Microsoft dünyasıyla tanıştırmaya çalıştığı da yapılan yorumlar arasında yerlerini aldılar.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.