Nokia’dan Android Akıllı Telefon

Günümüz artık teknoloji devri. Şu eski zamanlara bakıldığında telefonlar artık hayatımıza yön verecek dediklerinde yok artık canım öyle şey mi olur diye tepki verilirdi. Şimdilere bakıldığında teknoloji o kadar gelişti ki hızını kesmeden devam ediyor. Telefonlar bunun başını çekiyor. Artık lüks bir mal olmaktan çıktı ve şimdilerde ihtiyaç haline dönüştü. 2013 yılıda buna birer örnek. 2013 yılında bir çok akıllı telefon ve tablet tanıtıldı. Akıllı telefonlar denilince akla ilk tabi ki de Samsung geliyor. Samsung Android iş birliği ile şuanda dünya’da bir numaralı ve en çok satan akıllı telefon olma özelliğini taşıyor.

Gün geçtikçe artan ihtiyaçlar doğrultusunda akıllı telefonlarda git gide değişik modelleri ile çoğalmaya devam ediyor. Her gün yeni bir tane özellikle çıkarılan akıllı telefonlar alıcılarını bekliyor. İş bu doğrultuda Nokia’da yeni akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bilindiği gibi Nokia, Windows Phone alt yapısı ile piyasada yerini almıştı. Bu yeni gelen haberlere bakıldığında Nokia, yeni ürünlerinde Android alt yapısı ile karşımıza çıkacak.

Nokia’nın yeni Android cihazı üzerinde çalıştığı iddiaları geçtiğimiz hafta belirmiş ve yalanlanmıştı. Ancak bugün internete sızan bilgilere bakıldığında gerçektende üzerinde çalıştığı Android tabanlı telefon olduğu görülebiliyor. Firmanın devam eden cihaz projelerinden biri olduğu bildirilen Android telefon planını kanıtlayan yeni bir görüntü internet ortamında dolaşmaya başladı bile. Evleaks, ilk Android’li Nokia’ya ait bir görüntü yayınlayarak bunu kanıtlamış oldu.

nokia-normandy-android-telefon-akilli-telefon

4 inç civarında bir büyüklüğe sahip ekranının altında tek bir kapasitif dokunmatik düğme bulunan Nomandy ismi verilen akıllı telefon eğer piyasaya sürülürse altı farklı renk seçeneği mevcut olan polikarbonat bir kasa ile geleceği söylenmekte. Nokia markasını taşıyan ilk Android telefon olması beklenen mobil cihazın kaderini Microsoft’un belirleyeceğini söylemek mümkün. Projenin tüketici ile buluşup buluşmayacağını ilerleyen aylarda belli olacak.

Yorumları Görüntüle

1 yorum

  1. alikaram dedi ki:

    cidden hangi telefonu bile alacağımızı şaşırıyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.