Parmak İzi Nakit Para ile Aynı Değeri Görecek

Japonya yeni bir teknoloji üzerinde çalışmaya başladı. Parmak izi ile ödeme sistemi geliştirmeye başlayan ve bunun üzerindeki çalışmalarına devam eden Japonya, Avrupa ve Amerika’da uygulanan sistemi daha ileri bir seviyeye taşıyacak gibi duruyor. Japonya bu teknolojiyi geliştirebilirse artık; ödemeler parmak izi ile kolay bir şekilde yapılacak ve kimse yanında cüzdan taşımayacak.

Japonya’nın bu teknolojiyi geliştirerek Avrupa’dan daha ileriye taşıması söz konusu. Avrupa’da akıllı telefonlar aracılığı ile yapılan bu ödeme sistemi Japonya’da geliştirilerek akıllı telefonsuz sadece parmak izi ile yapılacak gibi duruyor. Parmak izi ile ödeme sistemi konusundaki gelişmeleri dünya basınına yayan Japonya bu konuda çok iddialı gibi duruyor.

Japonya’nın Hedefi 2020 Tokyo Olimpiyatları

Japonya bu teknolojiyi 2020 yılında Tokyo’da gerçekleştirilecek olan olimpiyat ve Paralimpik Oyunlar etkinliği kapsamında kullanmak için hazırlıyor. Bu etkinlik ve olimpiyat kapsamında birçok turist Japonya’ya gelecek ve turistlerin Japonya’da sorun yaşamamasını daha rahat bir tatil yapmasını sağlayacak uygulama eğer olursa; cüzdan, Kredi Kartı, nakit para ya da akıllı telefon olmadan ödeme yapılacak.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.