Playstation 4, 13 Kasım’da Çıkıyor

Bugün yapmış olduğumuz haberde Xbox One için çıkış tarihi Amazon tarafından belirlenmişti. Amazon, Xbox One‘ın çıkış tarihini 27 Kasım olarak belirlemiş durumda. Amazon’un Xbox One’nın çıkış tarihi olarak 27 Kasım’ı göstermesinin hemen ardından ise PlayStation 4’ün çıkış tarihi de internete sızmış oldu. Playstation 4’e ait söylentiler haberimizin devamında yer alıyor.

NeoGaf isimli internet adresinde ki haberde oyunseverler tarafından sabırsızlıkla beklenen yeni oyun konsolu Playstation 4, 13 Kasım’da piyasada olacağı söyleniyor. NeoGaf‘in forumunda yer alan bir kullanıcı Almanya ve Hollanda’daki Media Markt mağazalarında PlayStation 4′a ait posterler gördüğünü söylüyor. Bunun yanı sıra bu posterlerin üzerinde oyun konsolunun çıkış tarihi olarak 13 Kasım yazdığını da belirtiyor.

PlayStation-4-04

Geçtiğimiz haftalarda Los Angelas‘ta düzenlenen E3 Oyun Fuarı‘nda PlayStation 4 hakkındaki detaylar ve satış fiyatı konusunda açıklamalarda bulunan Sony, Playstation 4’ün ne zaman çıkacağı konusunda herhangi bir resmi açıklama yapmadı henüz. 13 Kasımda çıkacak iddialarını da yalanlamadı. 8 çekirdekli x86-64 AMD Jaguar işlemciyi ve Radeon tabanlı 1.84 TFLOPS AMD GPU’yu, 8 GB GDDR5 RAM’i ve 500 GB HDD’yi bünyesinde barındıran PlayStation 4 oyun konsolu, Sony’nin belirttiğine göre bu yılın tatil döneminde Avrupa’da 399 eurodan, Amerika’da ise 399 dolardan piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.