Samsung Galaxy NX Fotoğraf Makinesi Duyuruldu

Teknolojinin gelişmesi ile beraber muhteşem ürünler karşımıza çıkıyor. İlk olarak akıllı telefon dünyasında müthiş şeyler yaşandı. Samsung bu muhteşem şeylerin yaşanmasında öncü diyebiliriz. Yine bir öncülük ederek dokunmatik akıllı fotoğraf makinesini duyurmaya hazırlanıyor. Bundan yaklaşık olarak 5 ay önce Galaxy Camera adında bir fotoğraf makinesi satışa çıkarmıştı. Ancak pek başarılı olamadı. Ama tabi Samsung bu boş durur mu. Yeni bir akıllı fotoğraf makinesi ile karşımıza çıkıyor. Adı ise Galaxy NX. Haberimizin devamından detaylara ulaşabilirsiniz.

Android tabanlı akıllı telefon ve tablet dünyasında ki başarısını fotoğraf makinelerinde de sürdürmeyi amaçlayan Samsung, yeni akıllı fotoğraf makinesini resmen duyurdu. Samsung Galaxy NX olarak adlandırılan fotoğraf makinesi oldukça farklı özellikleri ile dikkat çekiyor. Google‘ın geliştirmiş olduğu Android mobil işletim sisteminin en güçlü temsilcilerinden bir tanesi olan Samsung, akıllı telefon ve tablet segmentlerinden başka alanlarda da Android‘i kullanıyor. Bunlardan bir tanesi de fotoğraf makineleri olarak tarihe geçti.

samsung-galaxy-nx2

Şirket, yukarıda da söylediğimiz gibi oldukça ses getiren Galaxy Camera modelini sunmuştu ancak fazla başarılı olamamıştı. Android üzerinde çalışan fotoğraf makinesi oldukça sevilmiş ancak tutulmamıştı. Firmanın Galaxy Camera 2 üzerinde çalıştığı haberleri gelirken firmanın başka bir Android tabanlı fotoğraf makinesi daha ortaya çıkmış durumda.

samsung-galaxy-NX

Samsung‘un bu yeni fotoğraf makinesi Galaxy NX olarak karşımıza geliyor. Bu cihaz değiştirilebilir lens desteğine sahip olan ilk Android fotoğraf makinesi unvanına sahip olarak karşımıza yer alıyor. Samsung Galaxy NX, 20.3MP çözünürlüğe sahip olarak gelecek ve APS-C sensör ile gelmesi bekleniyor. Bu yeni fotoğraf makinesi 1080p @25fps video kayıt yapabilmekte. Bir çok farklı lensin kolaylıkla kullanılabildiği Samsung Galaxy NX, ayrıca 4.8 inç HD TFT LCD ekrana da sahip durumda.

Google Android 4.2.2 Jelly Bean üzerinde çalışan yeni fotoğraf makinesi 1.6Ghz dört çekirdekli işlemci içeren yonga seti’nin yanı sıra 2GB sistem belleğide içerisinde barınıyor. 16GB dahili veri kapasitesi ve microSD kart desteği Bluetooth 4.0, Wi-Fi ve GPS gibi teknik özellikleri de bulunuyor.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.