Sony Akıllı Saatini Duyurdu

Sony, yapmış olduğu basın toplantısı ile phablet telefonun yanı sıra yeni nesil akıllı saati SmartWatch 2`yi duyurdu. Gün içerisinde haberini yaptığımız Xperia Z Ultra adında ki phablet akıllı telefon, Xperia ZU olarak tanıtıldı. Bunun yanı sıra Sony, yeni nesil akıllı saatini de duyurmuş oldu.

Sony SmartWatch 2’nin özelliklerine baktığımızda 1,6 inç ekranı 220 x 176 çözünürlüğü ile gelecek. Aynı zamanda 42 x 9 x 41 mm ölçülerinde olan akıllı saat, 122,5 gram ağırlığı ile göz dolduruyor. SmartWatch, Android işletim sistemi ve yeni nesil NFC teknolojisi özellikleri ile beraber gelecek.

sony-smartwatch-2-1

Akıllı saatin en önemli özelliklerinden birisi ise band özelleştirme özelliği ve artı toza ve suya dayanıklı olduğunu gösteren IP57 sertifikasına sahip olması göze çarpmakta. Bu özellik sayesinde artık her şey ufacık bir cihaza sığdırılmış durumda.  Suya ve toza dayanıklı akıllı saat sayesinde elinizi yıkarken yada havuza girerken hiç zorlanmayacaksınız. Çıkarmanıza da gerek yok.

sonysmartwatch2-2

Akıllı saat yaklaşık 200 uygulama ile birlikte Eylül ayında raflarda yerini alması bekleniyor. Sizlere daha sonra SmartWatch 2′ye ait detaylı özelliklerde sunacağız.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.