Sony’nin Yeni Teknolojisiyle Kasete Dönülüyor

Teknolojinin büyük bir hız ile gelişmekte olduğu modern dünyamızda artık birbirinden farklı alanlarda teknolojinin aktif etkileri en etkin şekilde görülüyor. Bu noktada da günlük yaşam içerisinde çok daha büyük kolaylıklar sağlayan ve daha farklı imkanlar sağlayan teknolojiler bulunuyor. Özellikle de son birkaç yıl içerisinde çok daha ileri noktalara taşınan ve yeni nesil teknolojiyi ortaya çıkarmıştır.

Bu kapsamda günümüz modern dünyasında yeni nesil teknolojinin hızlı gelişiminde en büyük rolü üstlenen teknoloji devlerinden birisi olan Sony yine devrim niteliğinde yenilikler ile teknoloji tutkunlarına büyük kolaylıklar sunuyor. Bu noktada günümüz modern dünyasında Sony markası, DVD’lerin tüm hükmünü kaybettiği ve yerini Blu-Ray’e bırakmış olduğu bugünlerde Sony markasından devrim niteliğinde bir yenilik ile yıllar öncesinin teknolojisi olan kasetlere geri dönülüyor.

sony-kaset

Bu yeni gelişmeye göre Sony markası bir kez daha kaset teknolojisi üzerinde çalışmaktadır. Blu-ray teknolojisinden sonraki depolama teknolojisi olarak da gösterilebilecek olan bu yeni kasetler ile Sony markası, özellikle kurumsal alanda yeni tür depolama sistemlerine geçiş yaşatmayı amaçlıyor.

Sony markasının üzerinde uğraştığı yeni kaset teknolojisi ile birlikte 185 TB veri depolayabilme olanağı gerçek hale gelecek. Bu sayede de Blu-ray teknolojilerinden çok daha yüksek düzeyde ve çok daha fazla veriyi aynı anda depolayabilme kapasitesine sahip olan bu kaset teknolojisi, inç başına 148 GB‘lık veri depolayabilmeyi amaçlıyor.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.