Telefonların Şarj Süreleri Kısalıyor

1

Akıllı telefonlar hayatımızın her anında bizlere yardımcı olan ve her işimizi anında ve kolayca halledebildiğimiz cihazlarımızdır. Akıllı telefon her işimizi görebilir fakat şarj sorunları akıllı telefonların en büyük sorunlarından bir tanesidir. Bu sorunla baş etmek için insanlar yanlarında sürekli şarj cihazı, powerbank ( taşınabilir şar cihazları ) gibi şeyler taşıyorlar.

Firmalar ise batarya güçlerini artırmaya ve akıllı telefonların şarj ömrünü artırmayı hedefliyor. Akıllı telefonların en büyük sorunu olan şarj sorununa kökten bir çözüm gelebilir. Eğer proje gerçekleşir ise artık her akıllı telefon 15 dakika gibi kısa bir sürede tam şarj olabilecek! Bu gerçekten olağanüstü bir şey olabilir.

Çin’de üretilen bir şarj cihazı yeni nesil çoğu akıllı telefonu %0’dan %80’e 10 ile 15 dakika arasında çıkarmayı başarıyor. Üstelik bu işlemi sadece normal bir şarj cihazı sayesinde yapabiliyor. Şarj cihazınızı telefonunuza ve prize takıp hızlıca şarj etmesini sağlayabilirsiniz. Henüz proje aşamasında olan bu harika icadın hayatımıza girmesi uzun yıllar alabilir. Sizlerde bazı ufak şeyler ile akıllı telefonlarınızın şarj sürelerini uzatabilirsiniz. İşte yapabileceğiniz küçük ama etkili yöntemler.

Arka plan uygulamalarını sürekli kapatın. İşinize yaramayan uygulamalar arka planda çalışır ve şarj tüketir elinizden geldiğince uygulamaları kapatın. Ekran parlaklığını düşürerek te şarjınızın uzun gitmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda telefonunuzda gereksiz uygulamaları temizleyerek ciddi bir şarj tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.