Waze Google’ın Olacak mı?

Google, İsrail tabanlı navigasyon servisini almaya çok yakın. Bir çok şirketin satın alma yarışı içerisine girdiği navigasyon servisi Waze‘yi sonunda Google’ın satın almada daha yakın olduğu söyleniyor. İsrail tabanlı popüler sosyal navigasyon servisi için dev şirketler Facebook ve Google birbirleriyle yarış içerisindeydi. Bu yarışta Google’ın galip geldiği söyleniyor.

İsrail tabanlı popüler sosyal navigasyon servisini satın almak için Facebook ve Google birbirleri ile yarış içerisine girmişlerdi. İsrail gazetesi Globes’un yaptığı haberde Google rekabetten galip çıkan taraf olmaya artık çok yakın olduğu yazılmış. Google şirketi, popüler trafik ve harita şirketi Waze’yi 1.3 milyar dolar karşılığında bünyesine katmaya hazırlanmakta olduğu da söylentiler arasında.

Google_Waze_Preview_0

Geçtiğimiz dönemlerde de hatırlayacaksınız Apple’ın Waze ile ilgilendiği haberleri ortaya çıkmış ardından ise Facebook ve Google’da hemen satın alma işlemleri için görüşmelere dahil olmuştu. Globes’un haberine göre Apple’ın masadan kalkmasının sebepleri arasında oluşan fiyatın çok yüksek olması imiş. Apple gibi bir devin Waze’den vazgeçmesi üzerine Google birden ipleri eline almış oldu. Facebook’da sınırlı bütçe sebebiyle masadan kalkmak zorunda olduğu söylenmekte. Harita servisleri konusunda iddialı olan Waze, Google işbirliği ile neler yapabilecek hep birlikte göreceğiz.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.