Windows 8.1’de Çoğu Program Çalışmayacak

2

Tüm dünya geneliçnde bilgisayar denilince ilk akla gelen firmalardan bir tanesi olan yazılım devi Microsoft’un kendi işletim sistemi olan Windows, sürekli olarak geliştirilmeye devam etmektedir. Kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik olarak modern uygulamalara yer vermekte olan bu Windows işletim sisteminin son versiyonu olan Windows 8 için Windows8.1 geliştirildi.

Ancak bu noktada Windows 8.1 işletim sistemini yüklemeyi düşünenlerin bir kez daha düşünmesi önerilmektedir. Çünkü en çok kullandığınız programlar ve en sık oynadığınız oyunların pek çoğu Windows 8.1 işletim sistemi üzerinde çalışmayacak. Microsoft’un final aşamasına ulaştırdığı Windows 8.1, önümüzdeki ay Windows 8’li PC’lere ücretsiz bir güncelleme olarak sunulacak. Windows 8.1, tüm eski programları ve oyunları desteklemeyecek.

Bu noktada Microsoft firması Windows 8.1 işletim sistemi ile hangi programların, hangi oyunların ve hangi yazılımların çalışmayacağını öğrenebilmeniz amacı ile bir sayfa yayınlamıştır. Bu sayfa üzerinden çalışıp çalışmayacağını merak etmiş olduğunuz programı, oyunu ya da yazılım sorgulayabilirsiniz. Bu sayede Windows 8.1 işletim sistemini yüklemenin size avantaj mı yoksa dezavantaj mı sağlayacağını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Yorumları Görüntüle

1 yorum

  1. Nermin Bolgül dedi ki:

    İlk başlarda bazı programlar çalışmayabilir ama zaman içinde o programlarda yapılacak güncellemelerle Windows 8.1 e uyumlu hale gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.