Windows ‘ a Benzer Linux İşletim Sistemi; Zorin OS

1

Günümüz dünyasında oldukça yaygın olarak kullanılmakta olan Windows işletim sistemini bırakarak Linux işletim sistemine geçmek isteyen çok sayıdaki bilgisayar kullanıcısı Windows işletim sisteminden vazgeçememektedir. Aslında bu her ne kadar Windows işletim sisteminin kolay kullanımı ve kullanıcılara sunmakta olduğu olanaklara nedeni ile vazgeçilmez gibi gözükse de aslında bilgisayar kullanıcılarının Windows işletim sistemini bırakarak Linux işletim sistemine geçişlerinde Linux’un farklı ortamından kaynaklı çekinceler bulunmaktadır.

İşte tam da bu noktada Windows’tan ayrılamayan ancak Linux’a geçmek isteyen bilgisayar kullanıcıları için Ubuntu’ yu temel olarak almış olan Zorin OS işletim sistemi pek çok alanda ve yönde Windows işletim sistemine benzer yapısı ile Linux’ a geçmek isteyen bilgisayar kullanıcılarını büyük kolaylıklar sunmaktadır.

zorin-os

32 bit ve 64 bit seçeneklerinin bulunduğu Zorin OS, Linux’a yeni başladığınızda ihtiyacınız olan her şeye bünyesinde yer vermiştir.  Bu işletim sistemi üzerinde medya yürütücüsü olarak Banshee, bir e-posta istemcisi ve GIMP resim düzenleyicisi hazır halde gelmektedir. Ayrıca Windows işletim sistemindeki Office programlarına eş değerde LibreOffice programı da işletim sistemi içerisinde yer almaktadır.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.