Xbox One, Playstation 4’ü Geçti

2

Oyun konsolları konusunda şuanda dünya üzerinde 2 büyük firma bulunuyor. Sony‘in geliştirdiği ve piyasaya sunduğu Playstation 4 ve Microsoft’un bünyesinde bulunan Xbox One. Bu iki büyük firma arasında rekabet gittikçe kızışıyor. Microsoft tarafından piyasaya sunulan Xbox One, Sony tarafından piyasaya sunulan PlayStation 4 ile rekabet içerisinde bulunurken, iki marka yeni modelleri ile birlikte piyasada çok daha yüksek satış rakamlarını hedeflemekte. İki firma arasında ki rekabet son derece çekişmeli giderken, Microsfot bir adım önde olduğu görülüyor.

Temmuz ayı ile ilgili yapılan değerlendirmelerde ise Xbox One konsolu daha yüksek satış rakamına ulaştığı görülmekte. Özellikle Temmuz ayı içerisinde yapılan satış raporlarında özellikle Xbox One adı verilen konsolun fiyatında indirime gidilmesine daha fazla kullanıcı tarafından cihazın satın alınmasının sağladığı belirtilirken konsolun satış fiyatı 250 dolara kadar düşürülmüştü. Xbox One Türkiye satış fiyatı 1200 Türk Lirası olan Xbox One son bir yıl içerisinde kullanıcılar tarafından 1.5 milyar saat boyunca oynanmış durumda olduğu gözlenmekte.

microsoft-satista-xbox-one-ile-playstation-4-u-gecti

Xbox One oyun konsolu Temmuz ayı içerisinde Sony’ye karşı önemli bir avantaj elde etmiş durumda. Üstelik yeni oyun konsolunu da pazara sunulmasına rağmen. Xbox One S adı verilen oyun konsolunun tanıtımını gerçekleştirilen ve bu oyun konsolunu piyasaya sunan Microsoft, yeni oyun konsolu için de beklentilerini arttırdığı söylenmekte. Bu bakımdan önümüzdeki aylarda Microsoft’un Sony’e karşı daha üstün olabilmesi de mümkün olacak.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.