Blackberry 10 Çıkış Tarihi Belirlendi

Akıllı telefon piyasasında tutunmaya çalışan Blackberry yeni telefonu Blackberry 10 ‘ un çıkış tarihini açıkladı. Buna göre Blackberry 10 ‘ un çıkış tarihi 30 Ocak 2013 olarak belirlendi. Kanada merkezinde yayın yapan RIM, bu tarihte Blackberry 10′nun iki farklı modelini piyasaya sunacak. Telefonun dünyanın bir çok yerinde aynı anda piyasaya sürüleceği belirtildi.

Blackberry 10 geçtiğimiz günlerde RIM tarafından gündeme getirilmiş ve sadece lafta kalmıştı. Ancak bugün çıkan haberlerde ise tam tersi oldu ve RIM, Ocak 2013 yılında Blackberry 10 ‘ u çıkarma kararı alacağını duyurdu. 2013′ün başında çıkması planlanan telefonun pazarda etki bırakması bekleniyor. Ancak Samsung ve Apple gibi firmaların amiral telefonlarının hakim olduğu bir pazarda ne kadar etkili olur, zamanla göreceğiz.

Research in Motion CEOsu Thorsten Heins açıklamalarında ; Blackberry 10′u inşaa ederken sizlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir telefon yaratmak istedik. Takımımız yorulmak nedir bilmeden kullanıcılarımıza en iyi tarayıcı, zengin uygulama ekosistemi ve ilgi çekici multimedia özellikleri sunmak için çalışıyor. BlackBerry Flow desteği ile bütün bunlar akıllı telefon pazarında yerini alacak ” sözlerine yer verdi.

RIM, BlackBerry 10 için Federal Information Processing Standard (FIPS) 140-2 sertifikasını da almış. Bu sertifika ABD ‘ de güvenilir telefon olduğu ve rahatça devlet dairelerinde kullanılabileceğini ifade etmekte. Son olarak Blackberry 10′ nun dokunmatik ekran ve QWERTY klavye olmak üzere iki farklı modelinin sunulacağı belirtildi.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.