Dünyanın En İnce Telefonu Gelecek mi?

Huawei isimli Uzak Doğu’lu firma bu yıl akıllı telefon kategorisinde, adından oldukça fazla söz ettirmeyi başardı. Şimdi ise dünyanın en ince telefonu olmaya aday bir modelini geliştiriyor. Bu özelliğiyle oldukça konuşulacak olan bu telefonun adı ise Huawei P6-U06. Şimdi kendini yavaş yavaş gösteren bu telefonun özelliklerine birde yakından göz atalım.

Huawei P6-U06 için kâğıt gibi terimini kullanmak oldukça yerinde olacak. Çünkü cihazın inceliği sadece 6.18 mm. Akıllı telefonun ağırlığı ise 120 gram olarak açıklandı. Cihazın bir diğer özelliği ise kapasitif ekran yerine, ekran içinde yazılımsal tuşlar kullanılıyor.  Cihazın tasarımı oldukça ön planda tutulmuş ve bu çalışma sonucunda oldukça şık bir tasarım elde edilmiş. Telefonun kasasında ise alüminyum bir alaşım kullanılıyor.

Huawei P6-U06, Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanılıyor. İşlemci olarak ise 4 çekirdekli olan Hisilicon K3V2 çipset kullanılıyor. İşlemcinin hızı ise 1.5 GHZ’ ye ulaşabiliyor. Cihazda sistem gereksinimleri için kullanılan RAM boyutu ise 2 GB. Akıllı telefonun ekran boyutu 4.7 inç genişliğe sahip. Ekran çözünürlüğü ise 720p olup, oldukça kaliteli bir görüntü sağlıyor.

Huawei P6-U062

Huawei 96-U06 akıllı telefonun kamera bilgileri henüz netlik kazanmadı fakat dolaşan bilgiler şu yönde. Cihazın ana kamerasının 8 mega piksel kaliteye sahip olacağı tahmin ediliyor. Ön kamera ise 2 mega piksel çözünürlükte olacak. Cihazın dahili depolama alanı 32 GB olup, hafızayı genişletmek için mıcroSD kart desteği de bulunacak.

Akıllı telefon wi-fi, GPS, bluetooth, USB özelliklerini de destekleyebilecek. Renk seçenekleri ise siyah, beyaz ve pembe olarak belirlendi. Cihazın ne zaman satışa sunulacağı ise henüz netlik kazanmadı. Huawei P6-O06 akıllı telefonun fiyatı da gizemini koruyor.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.