Firefox OS İşletim Sistemli Akıllı Telefonlar Çıktı

1

İnternet büyük bir dünya. Bu dünya`da neredeyse herkes bulunuyor artık. Gelişen teknoloji ve sürekli yenilenen teknoloji ile birlikte değişimler bir bir ortaya çıkıyor. Günümüzde ki teknolojik aletleri incelediğimizde görüyoruz ki büyük bir çağ atlamışız. Hayatımıza giren akıllı telefonlar, bilgisayarlar, akıllı saatler ve son teknoloji televizyonlar bizleri çok değiştiriyor. Ve bunlara birer de interet eklenince al sana değişim. Tek tuş ile yapabiliyoruz artık tüm işlemlerimizi. Konuya nereden nereye geleceğim. İşte bu internet dünyasında önemli şeyler oluyor son zamanlarda. Firefox`u herkes bilir. Web tarayıcısı olarak karşımıza çıkmıştı. En hızlı web tarayıcılarından olan Firefox, yeni bir işletim sistemli akıllı telefon çıkartarak herkesi şaşırttı.

Akıllı telefon sektöründe artık Firefox`da yerini almış bulunuyor. Tarayıcı dünyasının en önemli yazılımcılarından birisi olarak karşımızda olan Mozilla, yeni mobil işletim sistemi Firefox OS’un hazırlıklarını tamamladı ve yeni cihazını piyasaya sürdü.

ZTE Open ismi verilen akıllı telefon İspanya’da 69 Avro ve diğer ülkelerde 90 dolara yaklaşık bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak. 2 yıllık kontrat ile ise mobil cihaza 30 Euro’ya sahip olma şansınız bulunuyor.

ZTE-Open

3.5 inç genişliğindeki 480 x 320 piksel çözünürlüklü ekrana sahip cihaz, 256 MB kapasitesindeki RAM bellek`in yanı sıra 512 MB kapasitesindeki depolama alanı bulunuyor. 1GHz saat hızında çalışan Cortex-A5 tabanlı işlemci, 3.2MP çözünürlükte arka kamera, 2G ve 3G desteği`de cihazın diğer özelliklerinden. microSD desteği ise unutulmamış.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.