Firefox’un İlk Akıllı Telefonu Tanıtıldı

Akıllı telefon dünyasına giriş yapmayan firma kalmadı neredeyse. Bu furyaya katılan son isim ise Mozilla oldu. Mozilla Firefox işletim sistemli ilk telefonunu geliştiriciler için bugün tanıttı.

İşletim sistemi pazarından payını almak isteyen Mozilla şirketi, kendi mobil işletim sistemi Firefox OS’u geliştirmekte. Sizlerinde bildiği gibi internet tarayıcısı olarak oldukça popüler Firefox‘un geliştiricisi olan Mozilla şirketi, şimdi de akıllı telefonlar ve tabletler için mobil işletim sistemlerinde rekabete ortak olmak istiyor.

Mozilla, özellikle yazılım geliştiricileri için bir telefon tasarlayarak büyüledi. Tasarlanan Firefox OS işletim sistemli Geeksphone’un deneme kopyaları yazılımcılara dağıtılmaya şimdiden başlandı.

Mozilla‘nın ilk akıllı telefonu 3.5 inçlik dokunmatik HVGA ekrana, 1GHz Snapdragon S1 işlemciye, 512 MB belleke, 4 GB veri alanına sahip. Bunun yanı sıra WiFi bağlantı ve 3 megapiksellik kamerayı da içinde barındırıyor. Geeksphone akıllı telefon lider olamayabilir ancak ihtiyaçları karşılayabilecek bir donanıma sahip olması aşikar.

Önümüzdeki ay piyasaya çıkması beklenen Firefox Geeksphone ‘un fiyatı henüz belli değil.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.