HTC One’ın Mayıs Ayı Satış Rakamları Açıklandı

HTC, şuanda dünyada akıllı telefon üretimi konusunda iyi yerlere sahip durumda. Ancak şirket yetkilileri 2012 yılında ki başarısızlık durumunu bu yılda aynı şekilde olmasını istemiyor. Bu yüzdende 2013’ün ilk çeyreğinde HTC One isimli bir akıllı telefon piyasaya sürdü. Şirket bu telefonu ile gerçekten adını duymayanlara duyurdu diyebiliriz. Dünya çapında bir üne sahip olduğunu da bu telefon ile olduğunu söylemek mümkün.

Geçtiğimiz sene HTC firması gerçekten çok sorunlar yaşamıştı. HTC One’ın üretimi ve satış aşamasında da bazı problemler yaşayan HTC, bu yılda geçen seneki gibi kötü senaryolar yazılmasına sebep olacak mı gibi şeyler üretildi. Ancak HTC, bu senaryoyu tekrar yaşamamak için en iyi şekilde çalışmalarını sürdürdü ve sonunda HTC One’ı sorunsuz şekilde piyasaya sürdü. Kullanıcılar aslında HTC’nin son amiral gemisi olan HTC One’ı hem geliştirilme aşamasında hem de üretim zamanında bir çok problem ile boğuşması sebebiyle hayal kırıklığına mı uğrayacak soruları gündemdeydi. Bu sorunlar üzerine Tayvanlı firma HTC, son amiral gemisi HTC One ile başarıyı yakalamış gibi görünüyor. Hemde rahat bir nefes aldılar artık.

htc-one-10

HTC One ile büyük bir çıkış yakalayan firma, Mayıs ayı hariç 5 milyon gibi önemli sayılabilecek bir satış rakamına ulaşmış durumda. Firmanın Mayıs ayı satışları ise iyi yolda olduğunu söyleyelim. Toplam olarak 2.4 milyon cihaz satan firma, sadece HTC One modeli 1.2 milyon satmış durumda.

HTC’nin bu başarısını bizlerde kutluyoruz. Ancak ilerleyen zamanlarda bu rakamlar nasıl bir grafik çizer bir fikrimiz yok. Şöylede bir şey var ki Apple’ın, Sony’nin, Nokia’nın ve Samsung’un yeni telefonları ile piyasada yer alacak olması HTC’nin de başka pazarlara yönelmesi an meselesi. İstikrarını bu şekilde devam ettirecek mi ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.