Huawei Ascend P6 Resmi Olarak Tanıtıldı

Dünyanın en ince akıllı telefonu olma özelliğine sahip olacak olan Huawei Ascend P6 akıllı telefon gün itibariyle resmileşti. Zaten bir süredir ortalıklarda dolaşan haberlerde görüyorduk. Çin’de faaliyet gösteren ve dünya çapında bir ünvana sahip olma yolunda ilerleyen akıllı telefon devi Huawei bugün İngiltere Londra’da düzenlediği etkinlik ile yeni akıllı telefon modeli olan Huawei Ascend P6‘yı resmi olarak duyurarak tüm merakları giderdi. Huawei Ascend P6 akıllı telefonu 6.18mm inceliği ile dünyanın en ince akıllı telefon modeli olarak karşımıza çıkmakta.

Dünyanın en ince akıllı telefonunun teknik detaylarına baktığımızda 4.7 inç büyüklüğünde ve 720 piksel HD çözünürlüğünde ekran ile geldiğini görmekteyiz. Firma, Mate, Ascend P2 ve Ascend D2 modellerinde de kullanılan 1.5Ghz saat hızında çalışan dört çekirdekli Cortex-A9 tabanlı işlemci içeren HiSilicon K3V2 yonga setini bu telefon modelinde de kullanmış durumda.

Diğer yandan 2GB sistem belleğinin yanı sıra 8GB dahili veri kapasitesi de sunuyor bu akıllı telefon. Huawei Ascend P6′nın arka yüzünde 1080p video kayıt yapabilen 8MP kamera ve ön yüzünde de 5MP’lık bir kamera yer almakta. 2.000mAh batarya ile gelecek olan yeni akıllı telefon LTE desteği ise sunulmuyor malesef.

huawe-ascend-p61

Huawei Ascend P6, Emotion arayüzü ile birlikte Google Android 4.2.2 Jelly Bean mobil işletim sistemi üzerinde çalışacak. Huawei Ascend P6 bu ay Çin‘de satışa sunulması bekleniyor. Kuzey Avrupa‘da ise Temmuz ayında sunulması beklentiler arasında. Vodafone, Telefonica, Orange, H3G, O2, Carphone Warehouse, TalkTalk, Media Markt, Saturn, TIM,Amazon ve CDiscount gibi firmalar üzerinden de gelecek.

Huawei Ascend P6 Türkiye’ye gelir mi sizce? Bunu ilerleyen zamanlarda sizlere açıklayacağız.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.