Huawei Ascend P6 Yakında Satışa Çıkıyor

Fabrikalarında çoğu mühendis olmak üzere 14.000 insan çalıştıran Çin Mobil devi Huawei şirketi dünyanın en ince telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.Huawei firması uzun süredir söylentiler şeklinde devam eden Huawei Ascend P6 hakkında resmi tanıtımını yaptı.

Özellikle son yıllarda Android işletim sistemi temelli çıkardığı cep telefonlarıyla Pazar payını oldukça genişleten Huawei şirketi,Ascend P6 ile Pazar payında ki kazancını 2 ye katlamayı planladığı söyleniyor. Ascend P6 dan beklenilen satış adedinin dünya çapında 10 milyon satmayı hedeflediği söyleniyor. Huawei den yapılan açıklamalara göre telefonun özelliklerinden kısaca bahsedersek;Ascend P6 Huawei in kendi ürettiği K3V2 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci ARM Cortex A9 mimarisini kullanan 4 çekirdekten gücünü alıyor ve 1.5GHZ hızında çalışıyor.Üst segmentte 2GB ram kullanıyor.Ekran özellikleri ise 4.7’’ ve 720 p çözünürlükte olup ekran tipi LCD olarak tercih edilmiş. 720 p ekran ile 1080 p ye kadar rahat kullanımım sağlaması ve üst düzey performans vermesi bekleniyor.

huawei-ascend-p6-2

Android 4.2.2 Jelly Bean ve Huawei’nin Emotion arayüzünü kullanan Ascend P6, şimdilik Google’ın en son Android sürümünü kullanıyor fakat doğal olarak Google un sunduğu yeni sürümlere yükseltime açık olacak.Ascend P6 kullancılara çift sim kart kullanım imkanı tanıyor.Telefonun en önemli özelliği ise dünya tarihinin en ince telefonu olması.Ascend P6 sadece 6.18 mm kalınlığında.Ayrıca sadece 120 gram olması da Ascend P6 yı oldukça cazip hale getiriyor.

Ascend P6 sadece 6.18mm olmasına rağmen 5megapixel ön ve 8 megapixel arka kameraya sahip ve arka kamera 1080 p kalitesinde video çekim olanağı sağlıyor.8 gb dahili hafızaya sahip olan Ascend P6 nın hafızası Micro SD kart ile attırılmaya açık konumda.

Bu ay içinde Çin de satışa sunulacak olan Ascend P6 nın yıl sonuna kadar tüm Avrupa da satışa sunulmuş olması bekleniyor.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.