iPhone 5S Hangi Özellikleri İle Gelecek

Son zamanların en çok tartışılan konularından bir tanesi de Apple’ın uzun süredir beklenen cihazı iPhone 5S. Apple, bu cihazı çıkartacak mı çıkartmayacak mı kimse bilmiyor. Yani söylentiler iPhone 5S’in çıkacağı yönünde ancak sadece söylenti ve sızıntılardan haber veriyoruz bizlerde. Ancak bugün resmileşmese de iPhone 5S’e ait görüntüler ortaya çıkmış. Apple, büyük ihtimalle önümüzde ki Eylül ayında iPhone 5S’i duyurabilir yada satışa çıkartabilir. Peki iPhone 5S hangi özellikleri ile gelecek bunu daha önce düşündünüz mü? Haberimizin devamında sizlere detayları verelim. 

Apple’ın merakla beklenen cihazı iPhone 5S henüz resmileşmedi. Ancak fotoğraflar ve özellikleri internet ortamında gezinip duruyor. Bugün ise iPhone 5S’e ait yeni görüntüler ele geçirilmiş.

EXPreview adlı internet blogunun sızdırdığı özelliklere bakılacak olursa iPhone 5S’in donanımında önemli yükseltmeler yapılacağına dikkat çekilmiş. iPhone 5S daha farklı donanımsal özellikleri ile geleceğininde altı çizilmiş. Yenilikler arasında iPhone 5S’e eklenecek bir parmak izi okuyucu kontrol cihazı bulunduğu iddiası herkesi heyecanlandırıyor. Fakat geçtiğimiz günlerde bu bileşenin üretiminin ertelendiği bilgisi verilmiş idi. Ekranın 1136×640 “Retina” çözünürlüğe sahip olacağı da söyleniyor. Apple’ın ilk kez IGZO ekran paneli kullanacağı bilgisi de yine sızıntı haberinde yer alıyor. Eğer böyle bir şey olursa Apple, iPhone 4‘ten bu yana ilk kez ekran teknolojisini değiştirecek.

iphone5s-söylentileri

EXPreview’in sızdırdığı bilgiler arasında internet hayatında önemli rol oynayan mobil ödemeler için NFC sisteminin iPhone 5S’de olacağı söyleniyor. Bunla beraber cihazın kamerası 8 megapikselden 12 megapiksele yükseltilecek. Apple, iPhone modellerinde kameranın pixel yükseltimi konusunda epeyce geç kalmıştı malesef. Kameraya çift LED’li flaş eşlik edecek olması da donanımsal özelliklerin farklılıklarından. 2GB RAM ile karşımıza çıkması beklenen iPhone 5S, iPhone 5’teki A6 işlemcisi ile gelecek ancak işlemcinin saat hızı daha yüksek olacağı söyleniyor.

Şuanda iPhone 5S hakkında söylentiler mevcut ancak resmileşen hiç bir şey yok malesef. Bizlerde bu sızıntı haberleri ile sizlere bilgiler aktarıyoruz. Samsung’un Galaxy S4 serilerine verdiği önemi Apple iPhone modellerinde verecek mi hep birlikte göreceğiz. Biliyorsunuz ki Samsung ve Apple kapışması son yılların en çok takip edilen ve teknoloji dünyasını değiştiren tartışmalarından…

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.