iPhone 5S’in Parmak İzi Sensörü Sızdırıldı!

Apple, 10 Eylül’de yeni akıllı telefon ve bir çok modelini piyasaya tanıtmaya hazırlanırken sızıntı haberleri gelmeye devam ediyor. Bir süre önce sizlere iPhone 5C’ye dair bilgiler vermiştik hatırlayacaksınız. Bu merak aslında 10 Eylül’de Apple’ın lansmanı ile giderilecek ama yinede sızıntı haberleri gelmeye devam etmek. Yeni iPhone modellerini önümüzdeki hafta Salı günü hep birlikte göreceğiz.!

Apple bu yıl bombayı patlatmaya hazırlanıyor. Tam donanımlı Apple telefonu olması beklenen iPhone 5S’ten sızıntılar gelmeye devam ediyor. Sonny Dickson’un ortaya çıkardığı parmak izi sensörü, iPhone 5S’in giriş düğmesinin gerçekten de parmak izi güvenliğini destekleyeceğini gösteriyor aslında. Fotoğrafa parmak izi sensörünün bir şerit kablo ile bağlandığı görülmekte.

iphone_5s_8050

Parçanın iPhone 5’tekinden oldukça farklı olması ise dikkatlerden kaçmıyor. Zaten ilk sensör bu değil. iPhone 5S’ten sızan ilk parmak izi sensörü olmadığını geçtiğimiz senelerin teknoloji haberlerinde bulabilirsiniz. Geçtiğimiz haftalarda Fransız web sitesi NWE’nin ortaya çıkardığı görüntüler de aynı bugünküne benzemekte idi. Apple’ın geçtiğimiz sene biyometrik üzerine yoğunlaşan AuthenTec’i satın almış olması bu alanda bir yenilikle karşılaşabileceğimizin haberini veriyor olabilme ihtiamli var.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.