Samsung Galaxy S IV Mart Ayında Tanıtılacak

Samsung, yeni amiral gemisi üretimini geçtiğimiz yıl başlamıştı. Galaxy S3 ile büyük ivme yakalayan Samsung, çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürmeye devam ediyor. Samsung, mart ayı içerisinde Amerika’da düzenleyeceği etkinlikle telefonu resmiyete kavuşturması bekleniyor.

Samsung Mobile Başkanı JK Shin’in açıklamalarına baktığımızda önümüzdeki ay gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresin’de üst seviye özellikler sunan herhangi bir telefon duyurmayacaklarını söylemişti. Devamında 8-inçlik ekrana sahip Note 8’i işaret ederek tabletin resmiyet kazanacağını duyurmuştu. Zaten telefonun şubat ayında resmiyet kazanması beklenmemekteydi. Gelişen süreci değerlendirdiğimizde telefonun nisan sonu ya da mayıs başında resmiyet kazanacağını söylemek mümkün.

Asia Economy ise bugün duyurmuş olduğu haberde Galaxy S IV’ün mart ayı içerisinde Amerika’da düzenlenecek bir etkinlikle resmiyet kazanacağını söyledi. Son dönemlerde üreticilerin amiral gemi modellerini birbiri ardına açıklaması üzerine sürecin Mobil Dünya kongresi’nde de devam edecek olması vesilesi ile telefonun lansman tarihini daha erkene çekilebilme ihtimali de var.

Galaxy S IV’te hangi işlemci biriminin kullanılacağı henüz belirli değil. Dört çekirdekli Exynos 5450 ve Mali-T658 GPU ağır basan seçenekler arasında yer aldığını söylemek mümkün. Bunun dışında telefonun 4.99-inçlik Super AMOLED HD ekrana sahip olması ve 13mp çözünürlüğünde kamera olması bekleniyor. 2GB RAM’’in bulunacağı da söylenmekte. Telefonun bunlar dışında hangi yenilikleri getireceği ise önümüzdeki haftalarda hep beraber bakacağız.

Samsung Galaxy S4’ün Türkiye’ye ne zaman geleceği veya Samsung Galaxy S4’ün Türkiye fiyatı’da önümüzdeki aylarda belli olacak.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.