Sony Xperia Z Google Edition Çıkıyor mu?

Sony firmasının ürettiği 2013’ün ilk çeyreğinde tanıtılan ve tüm dünyada büyük ilgi gören Xperia Z modeli suya ve toza dayanıklı olarak karşımıza çıkmıştı. Sony, üretmiş olduğu bu cihaz ile akıllı telefon dünyasında bir çığır açmıştı. Öyle ki Xperia Z suya ve toza dayanıklı olan ilk telefon olma özelliğini taşıyor. 2013’ün bu ikinci çeyreğinde özellikle Nexus deneyimi sunan üst seviye amiral gemilerine şahit oluyoruz. Google I/O 2013 geliştirici konferansında, Samsung amiral gemisi Galaxy S IV’ün stok Android ile gelecek olan versiyonu Galaxy S IV Google Edition resmi olarak duyurmuş idi.

Google geliştirici etkinliğinde sunulan Galaxy S IV Google Edition‘un ardından bu sefer Tayvan kökenli olan HTC yeni amiral gemisini duyurmuş oldu bu vasıta ile. HTC’nin stok Android mobil işletim sistemi üzerinde çalışacak olan HTC One Nexus Edition da yakın bir tarihte tanıtılacak ve kullanıcılara sunulacak.

sony-xperia-z

Herkes artık Google ile çalışmaya başladı neredeyse. Gelen bilgilere bakıldığında Japonya’nın köklü firmalarından olan Sony’de Gelen yeni bilgilere göre şimdi de Japonya kökenli Sony’den benzer bir akıllı telefon geliyor. Sony firmasıda Nexus deneyimi sunacak olan Xperia Z Google Edition versiyonu üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü haberleri Japonya sitelerinde ortaya çıktı. Resmi olarak tanıtılmasa da bu sızıntı haberinin doğruluğu %70. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak.

Ayrıca Sony Xperia Z Google Edition, stok Android 4.2.2 Jelly Bean ile çalışması bekleniyor.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.