Ve Sonunda XPERİA Z Tanıtıldı

Sony, 2013 yılına hızlı bir şekilde girmeyi planlıyor. Bu planın ilk parçası olan cihaz ise Xperia Z oldu. Aylardır konuşulan ve tanıtılması beklenilen akıllı cihaz, sonunda CES 2013 etkinliğinde tanıtıldı. Herkesin merakla tanıtılmasını beklediği akıllı cihaz gerçekten beklenilecek kadar varmış dedirtti. Bir çok kullanıcıyı şimdiden heyecanlandıran Xperia Z akıllı telefon, özellikle suya telefonlarını düşürmekten korkanlar için tasarlanmış durumda.

Sony‘den yapılan açıklamaya göre cihaz tuvalete bile düşse çalışmaya devam edebiliyor. Sony’e göre her 10 kişiden 1’i ceplerini tuvalete düşürüyor ve bu gerçekten de önemli bir sorun arz ediyor. 5 inç’lik mükemmel ekranıyla dikkat çeken cihazın, ekran çözünürlüğü ise 1080px’yi bulacak.

Snapdragon S4 Pro dört çekirdek işlemciden güç alan cihazın 13 megapiksel dahili kamerası da bulunmakta. Sony, günümüzün amirallerinden olan cihazlardan geri kalmamış olsa gerek ki bu devasa büyüklükte bir ekran ile Xperia Z geliyor. Sony yanına Adreno 320 grafik işlemcisi de eklemiş durumda. 13 MP fotoğraf çekebilen bu cihazda 2 GB Ram de bulunuyor ve gerçekten inanılmaz bir akıllı cihaz olduğunu söyleyebilirim. 2330 mAh pil ile gelecek olan Xperia Z’nin ne zaman çıkacağı ise hala merak konusu.

İlerleyen günlerde de sizleri daha da bilgilendireceğiz bu cihaz ile ilgili. Ama şimdiden cihaza sahip olmak için herkesin sıraya geçtiğini söyleyebiliriz.

Cihazın tanıtım videosu ‘ da alt tarafta yer alıyor.

Yorumları Görüntüle

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.