Trafik Cezaları Nereye Ödenir

10

Trafikte aşırı hız ve park cezası gibi birçok nedenlerle trafik cezası yazılır. Bizde aracımızı daha dikkatli kullanarak bunlardan kaçınmaya çalışırız ancak en ufak dikkatsizliğimizde herhangi bir araca veya insana çarpabilir ardından trafik cezası ödeyebiliriz. Günümüzde trafik cezaları ile ilgili sıkça sorulan sorulardan biri ise ‘’ Trafik Cezaları Nereye Ödenir ’’ sorusudur. Ben de bu makalemde bu soruyu yanıtlayacağım.

Trafik cezaları öncelikle cezayı yazan polis memuruna ödenebilir ancak yeni yasa ile bu kaldırılacaktır. Diğer ödeme şekilleri ise online ve nakit ödeme olarak ikiye ayrılır. Nakit ödeme şekilleri; Vergi Dairesinden ödeme yapmak, PTT şubelerinden ödeme ve banka şubelerinden ödeme yapmaktır.

trafik-cezası

Online ödeme şekli; İnteraktif bankacılık sistemi üzerinden ödeme yapılır. Ayrıca bu konuya ek olarak şunu belirtmek isterim ki aylık %5 gecikme faizi ödemek zorunda kalabilirsiniz bu yüzden trafik cezanızı ödemeyi geciktirmeyin. Daha önemlisi ise trafik cezası erken ödeme indirimi olan %25lik indirimden faydalanabilirsiniz buda sizin için bir avantaj olacaktır.

Trafik cezaları insanları trafikte araç kullanırken yaptığı hatalardan caydırmak içindir. Sizlerde hem bu cezayı ödemeyip hem de başkalarının hayatlarını tehlikeye atmamak için aracınızı daha dikkatli ve özenli bir şekilde kullanın. Umarım bu yazdığım makalemde aradığınız soruya istediğiniz cevabı bulabilmişsinizdir iyi ve kazasız günler dileğimle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.393 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.