Ayvalık – Sarımsaklı

1

Ege’nin en güzel tatil bölgelerinden birisi Ayvalık’tır. Hem nüfusun yoğun olarak bulunduğu Marmara Bölgesi’ne olan yakınlığı hem de Ege Bölgesi’nin her şehrine olan yakınlığı, yani kısaca coğrafi olarak nüfus bakımından yoğun illerin ortasında bulunuyor oluşu, Ayvalık’ın tatilciler tarafından tercih edilmesinde en başlıca sebep olarak karşımıza çıkıyor.

Balıkesir’in Ege Bölgesi’ne kıyı olan bahsi geçen ilçesi, aslında ilçe merkezi olarak tam anlamıyla bir turizm kenti değildir. Ayvalık yerlileri özellikle kış aylarında zeytincilik ile uğraşırken, yaz aylarına gelindiğinde Ayvalık’a bağlı olan bir takım beldeler turist çeker. Bu ilçelerin başında ise Sarımsaklı gelir. Temizliği ve ısısı ile yerli yabancı tüm turistlerin beğenisini kazanan bir denize ve up uzun, gene temizliği ile göz dolduran sahil şeridine sahip olan belde turistler açısından bir cazibe merkezi.

ayvalık

Sarımsaklı sahilinde turlarken sahilin etrafına açılmış olan hediyelik eşya dükkanlarından eş – dost ve akrabalarınız için hediyeler alabilir, buralardaki gece kulüplerine uğrayabilirsiniz. Sarımsaklı otellerinin çoğu bu sahil kesiminde olup, 4 ve 5 yıldızlı otellerden oluşmaktadır. Denize 0 konumda olan bu otellerin genellikle kendine ait plajları ve plajlarında da şezlongları ve şemsiyeleri bulunur. Dolayısıyla denize girecek yer kaygınız olmayacaktır. Bu otellerden uygun fiyatlara oda kiralamak için acele etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Zira sezon açıldığında otellerde yer bulmak hem güç oluyor hem de pahalıya patlayabiliyor.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.