Sömestr Tatilinizi Kayak Yaparak Geçirmek İstemez misiniz?

1

Karın ülkemizi etkisine aldığı bugünlerde birçoğumuz tatil planlarımız için sömestr tatilini bekliyoruz. İster çocuklu aileler olsun isterse öğrenciler, yoğun ve koşuşturmacayla geçen dönemin stresini atmak için sömestr tatilini değerlendirmek istiyor. Hazır kar yağışı normal seyrinde giderken bu tatil dönemini kayak yaparak geçirmek en ideal tatil seçeneklerinden birisi. Kayak zevkine varabilmek için yurtdışına gitmenize gerek yok. Ülkemizin birçok bölgesinde kış sporları için hizmet veren tesisler var. Siz de sömestr tatilini kış sporları yaparak geçirmek istiyorsanız sizler için derlediğimiz Türkiye’nin en iyi kayak merkezlerini listediğimiz bu yazı sizi yer arayışından kurtaracak.

Bursa – Uludağ

Kış sporları deyince ilk gelen yerlerden birisi Uludağ’dır. Ulaşımı son yıllarda çok daha kolay hale getirilen Uludağ Kayak Merkezi, hem Bursa merkeze yakınlığı hem de İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlere yakınlığı ile kayak severlerin ilk tercihi.

Kocaeli – Kartaltepe

Ormanları, doğal güzelliği ve Sapanca Gölü’ne yakınlığı ile birçok kişinin tercih ettiği Kartaltepe Kayak Merkezi, İstanbul’a 115 kilometredir. İstanbul’a yakın olduğu için çok sayıda İstanbul’lu kayak için Kartaltepe’yi tercih eder.

Bolu – Kartalkaya

Kış turizminin en yoğun olduğu bölgelerden birisi olan Kartalkaya, Köroğlu Dağları üzerindedir. Bolu merkeze 38 km. uzaklıkta olan kayak merkezinin en önemli özelliği de her büyçeye uygun konaklama seçenekleridir.

Kayseri – Erciyes

Kış tatilcilerinin ve kayak sporu tutkunlarının uğrak yerlerinden birisidir Erciyes Kayak Merkezi. Burada her mevsim kayak yapılabildiği için yılın her dönemi ziyaretçi alır. Farklı konaklama seçenekleri ile de en çok tercih edilen kayak merkezlerindendir.

Erzurum – Palandöken

Erzurum Palandöken Dağları üzerine kurulu olan kayak merkezi, Türkiye’nin en yüksek zirvesine sahiptir. Ayrıca uluslararası olimpiyatların düzenlendiği Palandöken Kayak Merkezi, 6000 kişinin konaklayabileceği büyük bir alana sahiptir. Bu özelliğinden dolayı her yıl yurt içi ve yurt dışı ziyaretçi akınına uğrar. Özellikle yoğun sezonda ulaşım maliyetinizi düşürmek için erken rezervasyon fırsatını değerlendirerek kendiniz ve sevdikleriniz için ucuz Erzurum uçak biletini rahatlıkla satın alabilirisiniz.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.