Vaio Kendi Bilgisayarını Üretti

8

Sony ve Vaio ayrılmaz bir bütün idi hatırlayacaksınız. Pahalı ürün olmasına rağmen yinede tercih ediliyordu. Bu yıl içerisinde Sony, bağımsız olarak çalışma kararı aldığı için Vaio ile yollarını ayırmış idi. Bir süredir Japon firması olan JIP’a bilgisayar üreten Vaio, yeni aldığı bir karar doğrultusunda bundan böyle kendi bilgisayarlarını üretecek.

Laptop özellikleri arasında ve tasarımda herhangi bir değişim söz konusu değil. Bundan böyle tek başına artık bir marka olma yolunda ilerleyecek olan Vaio, yapacağı laptoplar ile fark yaratmaya çalışacak. Vaio Fit ve Vaio Pro adı ile ürettiği bilgisayarlar ile şuanda dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Bu laptoplar Sony Vaio ismi ile aynı özelliklerini taşımakta. Yakın zamanlarda Japonya’da satışa sunulması bekleniyor bilgisayarların.

vaio-fit

Bakalım nasıl bir karşılama olacak kullanıcılar tarafından. Vaio’nun böyle bir karar alması ciddi anlamda herkesi şaşırtsa da yapmış olduğu şimdi ki iki cihaz ile konuşulmaya başlandı bile.

Vaio Fit‘in genel özelliklerini incelediğimizde ; 11 inç, 13.3 inç, 14 inç ve 15.5 inç‘lik ekran özellikleri bulunmakta. Dizüstü bilgisayarın en güzel özelliklerinden biri de ekranın dokunmatik olarak karşımıza çıkması. Bu da bilgisayarı tablet gibi kullanma imkânı bizlere sunuyor. 1080p full HD ekran çözünürlüğü bulunması makinayı farklı kılıyor. Bir diğer özellikler arasında 8GB RAM ve Intel HD 4400 grafik kartı bulunması. Vaio yakın bir zamanda dünya genelinde satışa çıkması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.387 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.