Android Kilidi Sesle Açılacak

Son yıllarda akıllı cihaz teknolojisinin sunmakta olduğu yeni nesil avantajlar ile birlikte artık yaşamın her alanında mobil teknoloji ürünleri oldukça yoğun şekilde ilgi görüyor. Günümüz modern teknolojisinin ilerleyiş şeklini alan mobil akıllı cihaz teknolojisi, interneti insanların bulundukları her alana ulaştırmaya devam ediyor. Bu neden ile de günümüz modern çağında son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor.

Android Kilidi Sesle Açılacak

Günümüz modern mobil akıllı cihaz teknolojisi ile birlikte artık dijital dünyanın sağladığı tüm avantajlardan en etkin şekilde yararlanabilme imkanına sahip olabiliyor. Bu neden ile de günümüz modern çağında dünyanın her yerinde akıllı cep telefonları ve tablet bilgisayar modelleri son dönemlerde yoğun olarak kullanılıyor. Günümüz modern teknolojisinin sunduğu yeni nesil imkanlar ile birlikte her akıllı cihaz teknolojisi kullanıcısının yakından tanımakta olduğu Android mobil işletim sistemi bulunuyor.

Modern teknolojinin hızlı gelişiminde doğrudan etkilerde bulunan mobil akıllı cihaz teknolojisinin şekillenmesine etkilerde bulunan Android işletim sisteminde kilit açma özelliğine yeni bir fonksiyon getiriliyor. Google, Android mobil işletim sistemli akıllı cep telefonları kilidini parola yazmadan kullanıcılar tarafından açılabilmesi amacı ile yeni çalışmalar üzerinde uğraşmaya uzun süredir devam ediyor.

Android mobil işletim sisteminin en son sürümü Lollipop’ taki Trusted Places (Güvenilir Konumlar) ve Trusted Face (Güvenilen Yüz) gibi fonksiyonlarının ardından firmanın sadece kullanıcı sesi ile cihazda oturum açılabilmesine olanak sağlayacak bir fonksiyon üzerinde çalıştığı, hatta bu fonksiyonu kullanıma sunmaya başladı. Android Police tarafından ortaya çıkartılan ve ekran görüntülerinin de yer aldığı bir açıklamanın bulunması ile Trusted Voice (Güvenilen Ses) fonksiyonu, sadece “Ok Google” söylenerek akıllı cihaz kullanıcılarının cihazlarındaki güvenlik kilidini açabilmelerine yardımcı oluyor.

Android Police tarafından Google’ nin çok yoğun şekilde çalışmalarını sürdürmekte olduğu güvenilen ses özelliğinin bazı kullanıcılarda işler halde olduğunu doğruladığını gösteriyor. Bu özellik, Android mobil akıllı işletim sistemli cep telefonlarına ve diğer akıllı cihazlara her zaman olduğu gibi “kademeli” olarak dağıtımını gerçekleştiriyor. Bu gibi nedenler dolayısı ile de bu özelliği kullanamayan kullanıcılara bu hizmetin ulaştırılması yine bir süre alacağı benziyor.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.