Hesap Makineleri

Hesap makineleri, sayısal işlemleri gerçekleştirirken hayatımızı kolaylaştıran ebatları küçük ama faydası büyük cihazlardır. Çoğunlukla dört işlem tabir edilen toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemleri için başvurulan basit hesap makineleri, kök bulma, kare alma ve yüzde hesaplama gibi işlemleri de kolayca yapma yeteneğine sahiptir. Ayrıca bilimsel hesap makineleri ile ileri düzey matematiksel işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Günümüzde bilgisayarların ve cep telefonlarının yoğun olarak kullanılması neticesinde her an ihtiyaç duyabileceğimiz hesap makineleri de kendilerine bu cihazlarda yazılım olarak yer bulmuştur. Eski cep telefonlarında sadece dört işlemi gerçekleştirebilen bu programlar, cep telefonlarındaki işletim sistemlerinin gelişmesiyle çok çeşitli ve ileri düzey işlemler yapabilen uygulamalara yerlerini bırakmıştır.

Bilgisayar ya da cep telefonundaki hesap makinesinin yeterli olmadığı durumlarda, kullanıcı cihazına hesap makinesi programı da yüklemek istemiyorsa internet üzerindeki online hesap makinesi siteleri ile işlemlerini yapabilmektedir. Online hesap makinelerinden biri olan hesapmakinesi.com, kendi alanındaki diğer Türkçe sitelerden farklı olarak kendi yazılımını kullanmasıyla öne çıkmaktadır. Fare veya klavye aracılığıyla rahatlıkla kullanılabilmesi, işlem geçmişi ile yapılan işlemlerin takip edilebilmesi ve sürekli eklenen yeni özellikleri ile dikkat çeken sitede kullanım kolaylığı sağlaması için özel sayfalar da bulunmaktadır. Bunlar; yüzde hesaplama, kesirli işlemler, bir sayının üssünü ya da kökünü bulma sayfalarıdır.

Hesapmakinesi.com’da yer alan güzel bir başka özellik de çok işinize yarayacak olan cetveldir. Cetvel bölümüne girdiğinizde sorulan ekran boyutunu doğru olarak seçip, ekrana gelen cetvel ile basit ölçümler yapabilirsiniz.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.