WordPress Bilgilendirme Kodu Hazırlama

1

WordPress alt yapılı sitelerinizde, bloglarınızda kullanıcılarınıza bir şey hatırlatmak, bilgilendirmek isteyebilirsiniz. Ancak bunu renkli bir kutu içerisinde yapmak istediğinizde devreye kodlar girer. Bu yazıda sizlere WordPress alt yapılı sitelerinizde nasıl bilgilendirme kodu yapabileceğinizi anlatacağım.

Bilgilendirme kutusu ile ziyaretçilerinize yorum yapmalarını hatırlatarak yorum sayılarında artış elde edebilirsiniz. Bilgilendirme kutusu için yapmanız gereken şey çok basit.

Öncelikle kullandığınız temanın klasöründe bulunan style.css dosyasını bir text editör programıyla açın.

Style.css dosyasının en altına aşağıdaki kodları yapıştırın.

.bilgi {float:left;width:95%;height:40px;line-height:20px;padding:10px;background:#F4FA58;color:#333;font-family:Tahoma;font-size:12px;border:1px solid #393B0B;-webkit-border-radius: 7px;-moz-border-radius: 7px;border-radius: 7px;}

.bilgi a {color:#333;text-decoration:underline;}
.bilgi a:hover {color:#fff;background:#333;text-decoration:none;}
.bilgi strong {font-weight:bold;}

İşlem bu kadar. Bu kodlarda oynama yaparak kutu rengini, büyüklüğünü, yazı tipini vs. değiştirebilirsiniz. Size kalmış bir şey. Bu kodları style.css dosyasına ekledikten sonra sitenizde bilgilendirme kutusu eklemek istediğiniz yere de aşağıdaki kodu ekleyin.


bilgilendirme-kodu

Eğer istediğiniz bilgiye sitemizde ulaşamadıysanız aşağıdaki bölüme lütfen bir yorum bırakın. E-bülten’e mail adresinizi kayıt ederseniz konu hakkında bilgilendirme maili alacaksınız.

Bol hitli bloglar…

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.