Yeni Açılan Web Siteleri İçin SEO

1

Bu yazıda sizlere yeni açtığınız web siteleri için nasıl SEO yapmanızı anlatacağım. Çünkü görüyorum ki daha 2-3 haftalık sitelere bile 2.000 – 2.000 wiki backlink alanlar var. Bu son derece yanlış bir yöntemdir. Yıllanmış sitelere bile zarar verebilen bu wiki backlinkler yeni açılmış web siteleri için çok zararlıdır.

Peki Yeni Açılan Web Siteleri İçin Nasıl SEO yapmalıyız?

Yeni açtığınız web sitelerine SEO yapmamalısınız. En azından ilk 2-3 ay boyunca link almaktan uzak durmalısınız. Bunun yerine sitenize kaliteli ve özgün yazılar yazmalı, sosyal medyada linklerinizi paylaşmalı ve bir iki tanıtım yazısı almalısınız. Ancak aşırıya kaçmamanız gerekiyor. Çünkü google sitenizi spam olarak algılayabilir ve çıkışı olmayan sandbox yoluna girebilirsiniz.

Sitenizi açtıktan sonraki 2. haftada sitenizi bir kaç kaliteli dizine ekleyin. Ancak karşılıklı eklemeden kaçının. Çünkü siteniz daha çok yeni ve bir link çıkışı yapmak zarar verebilir. Sitemizi dizinlere eklememizin sebebi google botların sitemize ulaşmasını sağlamaktır.

google-sandbox

Aynı zamanda sitenize eklediğimiz içerikleri pingleyebilirsiniz. Bu da google botları sitenize davet eder.

Yapmanız gereken şeyler bunlar. Bunların dışında asla ve asla çöp wiki sitelerine sitenizi eklemeyin. Çöp wiki siteleri yarar sağlamak yerine zarar verir.

Dediğimiz adımları yavaş yavaş sitenize uygularsanız ileride yararını çok görürsünüz. Çünkü SEO uzun süreçli bir işlemdir ve bugün verdiğiniz emeğin karşılığını 2 gün sonra fazlasıyla görürsünüz…

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.