6 sene önce
6 sene önce

Windows 8 Mavi Ekran Hatası Nasıl Çözülür

Microsoft firmasının kullanıcılarının beğenisine sunmuş olduğu son sürüm Windows işletim sistemi olan Windows 8 kısa bir süre içerisinde oldukça yaygın bir kullanım oranlarına sahip olmuştur. Tüm dünya genelinde oldukça büyük ilgi görmekte olan Windows 8 işletim sisteminde görülen en genel sorunların başında diğer Windows sürümlerinde de sıkça karşılaşılmakta olan siyah ekran ve mavi ekran sorunu gelmektedir.

Diğer Windows sürümlerinde olduğu gibi Windows 8 işletim sisteminde karşılaştığınız mavi erkan ya da siyah ekran sorununu çözebilmek için ilk olarak sorunun neden ortaya çıktığını anlamanız gerekmektedir. Windows işletim sisteminde genel olarak bu sorun donanımda çalışmakta olan birimlerden kaynaklanmaktadır ya da uyum sağlamayan, yetersiz kalan RAM birimlerinden kaynaklanabilmektedir.

Bazı durumda mavi ekran ya da siyah ekran sorunu BIOS kaynaklı olarak ortaya çıkabilmektedir. Herhangi bir sorun olmadan düzgün bir şekilde işlem yapılmakta olan Windows 8 işletim sisteminde böyle bir sorun ile karşılaştığınızda bunun sebebi sorunsuz olarak çalışmakta iken yapmış olduğunuz işlem, program yükleme, başlat eklentisi gibi ekstra işlemlerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Bu noktada bilgisayarda bu şekilde bir sorunun ortaya çıkmasına neden olan programı kaldırdığınız takdirde sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

mavi-ekran-windows-8

Bunu yapmak içinde Windows 8 işletim sisteminde mavi ekran ya da siyah ekran ile karşılaştığınızda CTRL+ ALT+ DEL tuşlarına basarak programı kaldırmanız gerekmektedir.

Mavi ekran hatası nasıl giderilir ve çözülür windows 7, mavi ekran hataları ve çözümleri win7 için, mavi ekran hata kodunun çözümü için yardım, windows7 de mavi ekran sorununun çözümü nedir, bilgisayar monitöründe mavi ekran çıkıyor ne yapmalıyım.

mavi-ekran-hatası

mavi ekran hataları, mavi ekran hatası 000007b, windows 7 0000007b hatası, xp mavi ekran hatası çözümü, xp windows 7 sistem hataları nasıldüzeltilir, lenovo mavi ekran hatası, acer mavi ekran, w7 mavi ekran nasıl düzeltilir, mavi ekran çözüm, mavi ekran hatası nasıl düzeltilir.

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?