7 sene önce
7 sene önce

Windows 8’de Program Kaldırma

Tüm dünya genelinde yaşanmakta olan teknoloji alanındaki gelişmeler sadece yeni nesil cihazlar ve donanım alanında değil aynı zamanda da yazılımsal anlamda da yeni gelişmelerin ve yeniliklerin yaşanmasına neden olmaktadır. Bu noktada tüm dünya genelinde bilgisayar kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik olarak sürekli yeni programlar ve yazılımlar piyasaya sürülmektedir.

Yazılımsal anlamda yaşanan bu gelişmeler neticesinde Microsoft gibi dünya devi olan firmalarında kendi işletim sistemlerini geliştirmelerine neden olmaktadır. Bu noktada Microsoft firmasının en son güncel sürümü olan Windows 8 tüm dünya genelinde bilgisayar kullanıcılarının büyük ilgisini görmektedir.

Windows 8'de Program Kaldırma

Bu noktada Microsoft firmasının bu yeni işletim sistemine özel olarak pek çok yeni program ve yazılım geliştirilmektedir. Tüm dünya genelinde bilgisayar kullanıcıları ihtiyaçlarına bağlı olarak dönemsel ya da anlık olarak kullanmak üzere pek çok program ve yazılımı bilgisayarlarına kurmaktadırlar. Bu durumda işletim sistemi üzerinde çok sayıda program ve yazılımın birikerek işletim sistemine gereksiz bir yük yapmasına neden olmaktadır.

Microsoft Windows 8 işletim sisteminde kullanılmayan programları kaldırmak için ilk olarak yapılması gereken işletim sisteminde var olan sağ kısımdaki bölüm üzerinden ayarlara giriş yapılması gerekmektedir. Ayarlar kısmı ile açıla sayfa içerisinde kontrol panel sayfasını açmak gerekmektedir.

Açılan sayfa içerisinde yer alan program ekle ve kaldır seçeneğine tıklanması gerekmektedir. Bu kısım içerisinde işletim sistemi üzerinde yer almakta olan tüm programlar listelenmektedir. Kaldırılmak istenilen programın üzerine bir kez tıklanmalıdır. Bu sayede üst kısımda açılan kaldır sekmesine basılması gerekmektedir.

Bu işlemin ardından program kolay bir şekilde kaldırılabilmektedir.

Bu Yazıyı Paylaşın

Yorumlar (1 Yorum)

  • adana evden eve nakliyat

    11 Mayıs 2013 - 09:24

    teşekkür ediyorum kardeşim bilgi için saol.

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?