Windows Phone Mağazası Uygulamalarını Arttırdı

25

Android ve iOs’un rekabet ortamında kendine yer bulmak isteyen Windows Phone işletim sistemli cihazlar, bugünlerde rekor kırıyor. Windows tabanlı Windows Phone mağazasında ki uygulama sayısı gittikçe artmaya başladı. Güç içerisinde ise uygulamalar 250 bini aşmış durumda.

Akıllı telefon dünyasının işletim sistemlerinde ki lider isimleri şüphesiz ki Android ve iOs cihazlar. Ayrıyetten uygulama mağazaları ise son derece zengin. İstediğiniz tüm uygulamaları bulabilmek mümkün. Ancak bu durum Windows Phone cihazlar için geçerli değil malesef. Uygulama geliştiricileri daha çok iOs ve Android cihazlar için uygulama üretip bu mağazalara koyuyorlar. Windows Phone Mağazasında ise bu durum daha farklı. Henüz yeni yeni kendini göstermeye başlayan mağazada bugün 250 bin üzerinde uygulamayı geçildiği haberi geldi. Malesef diğer mağazalarda ki durum 1 milyon ve daha üzeri.

windows-phone-uygulama

Bakıldığında yine de bir rekor oldu Windows Phone için. Steve Lewis’in yaptığı açıklamada açıklamada 250 bin uygulama sayısını geçtiklerini ve günlük ortalama olarak 10 milyon uygulama indirildiği resmileşmiş. Önümüzdeki aylarda hem uygulama sayısında ki artışı hemde çalışmalarını daha farklı şekilde yapacaklarını dile getiriyor. Bakalım neler olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.418 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.