6 sene önce
6 sene önce

WordPress Sitesinde Olması Gereken Eklentiler

Web/İnternet bölümüne uzunca bir aradan sonra el atalım istedik. Bu makalemiz yeni WordPress sistemini kuracaklar için. Eğer yeni bir WordPress altyapısına sahip blog yada site açmak istediniz. O zaman bu eklentileri mutlaka ama mutlaka kurmalısınız. Google’da iyi yerlere gelmek için yapmanız gereken bu eklentilerin yanı sıra sizlerinde biraz araştırıp daha farklı yöntemlere yönelmeniz olacaktır. Naçizane bir tavsiye olsun. Şimdik eğer WordPress kuracak iseniz bu eklentiler mutlaka olmalı. 

WordPress’de olmazsa olmaz eklentileri sizler için derledik ve bizimde kullandığımız bu eklentilerin çok işe yaradığını söyleyebilirim.

Akismet :

Spam yorumları ayıklayan bir eklentidir. Normal yazılan yorumları ayırarak sitenize düzgün yorum atanlar ile karıştırmaz bu eklenti. Yani bu eklentiyi mutlaka yüklemelisiniz. Zaten WordPress kurduğunuzda otomatik olarak yükleniyor. Sakın silmeyin.

All in One SEO Pack :

WordPress’in sisteminde olmazsa olmaz eklentilerinden. Hatta ilk sıradadır. SEO’da çok etkilidir. SEO’yu Google’da üst sıraya çıkmak olarak bilenler yanılıyor. Bu eklenti ile siteniz Google’da daha farklı gözükecektir.

Google XML Sitemaps :

Kurduğunuz sitenin haritasını oluşturur. Kısacası sitemap eklentisi diyelim.

WP-PageNavi :

Bu eklenti ise sayfalama eklentisidir. Eski ve yeni yazılar olarak gruplaşan görünümden sizi bu eklenti kurtaracaktır. Binlerce eklediğiniz yazıları sıra sayısı ile bu eklenti sayfalandıracak.

WP-PostViews :

Web sitesi sahipleri mutlaka yazılarının ne kadar okunduğunu hangi yazı kaç kez okunmuş olduğunu merak eder. Bu eklenti ise bu merakı gideriyor. WP-PostViews eklentisi yazınızın ne kadar okunduğunu gösteren bir eklentidir.

UltimeTag Warrior :

WordPress kurulu olan sitenize etiket eklemenize yarayan bir eklentidir.

Contact Form 7 :

WordPress alt yapısına sahip sitelerde iletişim formu görevini görür bu eklentide.

WordPress Related Posts :

Türkçe anlamı benzer yazılar olarak tanımlanır. Yani benzer yazılarınızı bu eklenti ile yapabilirsiniz. Benzer yazıları gösteren bir eklenti.

Benim kullandığım WordPress sisteminde ki eklentiler bunlar. Eğer önerileriniz var ise aşağıda ki yorum kutucuğuna sizleri bekliyorum. WordPress Sitesinde Olması Gereken Eklentileri sizler için derleyip topladık ve yayınladık.

Bu Yazıyı Paylaşın

Yorumlar (6 Yorum)

 • Furkan LEBA

  3 Ağustos 2013 - 13:30

  Güzel bir derleme olmuş elinize sağlık.

 • Avukat, Marka Hukuku

  14 Ağustos 2013 - 02:03

  Akismet işe yaramadı ama All in One SEO Pack oldukça iyi bir eklenti

 • selman

  20 Kasım 2013 - 21:23

  Çok güzel konu işime yaradı saol.

 • ali

  20 Aralık 2013 - 14:02

  çok teşekkürler yaralı olmuşş

 • Blog

  15 Ocak 2014 - 06:24

  Her zamanki gibi harikalar yaratıyosun admin 😉

 • Sesli

  2 Mart 2014 - 16:42

  wp kurdığunuzda cuk diye oturacak eklentiler olmassa olmazlar paylaşım için teşekkürler.

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?