WordPress Sitesinde Olması Gereken Eklentiler

30

Web/İnternet bölümüne uzunca bir aradan sonra el atalım istedik. Bu makalemiz yeni WordPress sistemini kuracaklar için. Eğer yeni bir WordPress altyapısına sahip blog yada site açmak istediniz. O zaman bu eklentileri mutlaka ama mutlaka kurmalısınız. Google’da iyi yerlere gelmek için yapmanız gereken bu eklentilerin yanı sıra sizlerinde biraz araştırıp daha farklı yöntemlere yönelmeniz olacaktır. Naçizane bir tavsiye olsun. Şimdik eğer WordPress kuracak iseniz bu eklentiler mutlaka olmalı. 

WordPress’de olmazsa olmaz eklentileri sizler için derledik ve bizimde kullandığımız bu eklentilerin çok işe yaradığını söyleyebilirim.

Akismet :

Spam yorumları ayıklayan bir eklentidir. Normal yazılan yorumları ayırarak sitenize düzgün yorum atanlar ile karıştırmaz bu eklenti. Yani bu eklentiyi mutlaka yüklemelisiniz. Zaten WordPress kurduğunuzda otomatik olarak yükleniyor. Sakın silmeyin.

All in One SEO Pack :

WordPress’in sisteminde olmazsa olmaz eklentilerinden. Hatta ilk sıradadır. SEO’da çok etkilidir. SEO’yu Google’da üst sıraya çıkmak olarak bilenler yanılıyor. Bu eklenti ile siteniz Google’da daha farklı gözükecektir.

Google XML Sitemaps :

Kurduğunuz sitenin haritasını oluşturur. Kısacası sitemap eklentisi diyelim.

WP-PageNavi :

Bu eklenti ise sayfalama eklentisidir. Eski ve yeni yazılar olarak gruplaşan görünümden sizi bu eklenti kurtaracaktır. Binlerce eklediğiniz yazıları sıra sayısı ile bu eklenti sayfalandıracak.

WP-PostViews :

Web sitesi sahipleri mutlaka yazılarının ne kadar okunduğunu hangi yazı kaç kez okunmuş olduğunu merak eder. Bu eklenti ise bu merakı gideriyor. WP-PostViews eklentisi yazınızın ne kadar okunduğunu gösteren bir eklentidir.

UltimeTag Warrior :

WordPress kurulu olan sitenize etiket eklemenize yarayan bir eklentidir.

Contact Form 7 :

WordPress alt yapısına sahip sitelerde iletişim formu görevini görür bu eklentide.

WordPress Related Posts :

Türkçe anlamı benzer yazılar olarak tanımlanır. Yani benzer yazılarınızı bu eklenti ile yapabilirsiniz. Benzer yazıları gösteren bir eklenti.

Benim kullandığım WordPress sisteminde ki eklentiler bunlar. Eğer önerileriniz var ise aşağıda ki yorum kutucuğuna sizleri bekliyorum. WordPress Sitesinde Olması Gereken Eklentileri sizler için derleyip topladık ve yayınladık.

6 yorum

 1. Furkan LEBA dedi ki:

  Güzel bir derleme olmuş elinize sağlık.

 2. Avukat, Marka Hukuku dedi ki:

  Akismet işe yaramadı ama All in One SEO Pack oldukça iyi bir eklenti

 3. selman dedi ki:

  Çok güzel konu işime yaradı saol.

 4. ali dedi ki:

  çok teşekkürler yaralı olmuşş

 5. Blog dedi ki:

  Her zamanki gibi harikalar yaratıyosun admin 😉

 6. Sesli dedi ki:

  wp kurdığunuzda cuk diye oturacak eklentiler olmassa olmazlar paylaşım için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.418 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.