Xiaomi Hindistan Pazarına da El Atıyor

8

Mobil teknoloji dünyasında ki rekabet git gide kızışıyor. Büyük firmalar küçük firmalar fark etmiyor tüm herkesin mobil pazarında ki yerini aldığını görebiliyoruz. Xiaomi firması ise çıktığı günden bu yana bir çok işleri başarmış durumda. Mobil dünyasının popüler üreticilerin olan Xiaomi, Çin’de Apple olarak nitelendiriliyor.

Bilnidiği gibi Çin kökenli bir firma olan Xiaomi şimdide farklı dünya ülkelerine açılmaya karar vermiş durumda. sunduğu akıllı telefon modelleri ile dikkat çekiyor. Mobil sektörün öncülerinden olmak isteyen firma daha önce Çin dışında Hong Kong, Singapur ve Malezya gibi pazarlarda faaliyetlerini sürdürüyor idi. Vizyonunda geniş kitleye ulaşmak isteyen Xiaomi‘nin yeni hedefi ise Hindistan pazarına girmesi.

xiaomi-india

Firmadan henüz resmi bir açıklama gelmesede resmi web sitesi üzerinden bir resim paylaşıldı. Tahminlere göre 8 Temmuz tarihinde Hindistan’da ilk akıllı telefonunu duyuracağı ve tanıtacağı konuşuluyor. Ancak hangi akıllı telefon modeli tanıtılacağı tartışma konusu. BGR’den gelen bilgilere bakılacak olursa Xiaomi’nin Mi3 ve Redmi modelleri üzerinde tahmin yürütülüyor. Aynı zamanda 10.400mAh taşınabilir batarya da pazara giriş yapması beklentileri arasına şimdiden girmiş durumda.

Hindistan’dan böyle bir firmanın çıkması normal bir durum. Nüfus yoğunluğunun en çok olduğu ülkelerden bir tanesi olan ülke konumunda şuanda. Xiaomi ise bunu avantaja çevirerek farklı pazarlarda şansını deniyor. Dünyanın’da üçüncü büyük akıllı telefon pazarına sahip ülke olarakta not edebiliriz.

Xiaomi Mi3 ile devrim niteliğinde bir algı yarattı tüm dünyada. Türkiye pazarına gelmeleri bekleniyor ancak ne zaman geleceği belli değil. Xiaomi Mi3 ne zaman çıkacak ülkemizde bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.323 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.