Yarım Saatte 500 Bin Dolar Zarar!

10

Sizce bu haber kimin olabilir? Tabi ki Facebook’un. 2006’da ilk adımları atılan sosyal medyanın dev ismi kazandırmaya devam ederken kaybettiriyorda. İnternette ki bağlantı kopmaları sebebiyle saniyede milyon dolarlar kaybedilebiliyor. Son örneği ise Facebook’tan geldi.

Dünya genelinde toplam olarak 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşan Facebook’ta kısa süreli kesintiler bile olsa, ziyaretçilerin sinirlenmesine sebep olabiliyor. Artık bağımlılık haline geldiğimiz Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda ki kesintiler aşırı derecede can sıkıntısına yol açabiliyor. Geçtiğimiz günlerde ise Facebook’ta bu durum vardı. Geçtiğimiz gün, Facebook’u açtığımızda “Bir şeyler ters gitti” mesajı vardı. Bunun sebebi ise henüz firma tarafından açıklanmadı.

facebook

Yaşanılan bu kesintiden sonra sosyal ağların dev ismi Facebook, 2010’dan bu yana ilk defa bu kadar ağır bir kapanma yaşadığını da açıkladı. Forbes’in raporunda yarım saat süren sorunun Facebook’a yaklaşık 500 bin dolara mal olduğu tahmin edilmekte. Ufak kesintiler bile milyon dolarlık kayıplara sebep olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.388 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.