5 sene önce
5 sene önce

YouTube’ de ‘Kartlar’ Özelliği Geliyor

Sanal dünyada eğlence merkezleri arasında YouTube zengin ağı ile her zaman ön planda bulunuyor. Video kliplerden, filmlere ve hatta eğlenceli videolara kadar oldukça zengin bir çeşitliliğin bulunduğu günümüz modern çağının en büyük video barındırma sitesi YouTube sanal dünyada oldukça uzun bir süredir hizmet vermeye devam ediyor.

Birbirinden fonksiyonel ve kaliteli yeniliklere de imza atan Google’ nin YouTube platformu son yıllarda büyük yenilikler ve değişiklikler ile birlikte internet kullanıcısına hizmet vermeye devam ediyor. Yeni özellikleri ile dikkatleri üzerine çeken YouTube eski özelliklerindeki değişikliklere ve aynı zamanda da yeni özellikler edinmeye devam ediyor. Daha interaktif bir hizmet mantığı ile çalışan YouTube canlı yayın yapma gibi pek çok yenilikçi özelliğine şimdi de kartlar isimli yeni bir özelliğe geçiş yapıyor.

YouTubede Kartlar

Google YouTube üzerinde yeni değişiklikleri ile kullanıcısına çok daha etkileyici ve çok daha kaliteli bir video barındırma hizmeti sunmayı amaçlıyor. Buna göre YouTube, video içeriği sahiplerine uzun süredir videolara tıklanabilir metin ekleme olanağı sunuyordu. Bu hizmetine yeni bir özellikle de devam eden Google şimdi ise YouTube için yaptığı yeni bir duyuru ile birlikte “Kartlar” adındaki yeni bir ürüne geçiş yaptığını, bu yeni işlevin zaman içinde açıklama notlarının yerini alacağını söyledi.

Mobil ekranlar dahil farklı ekranlarda çalışmak üzere tasarlanan ‘Kartlar’, YouTube tarafından evrimsel bir gelişim olarak tanımlamaktadır. ‘Kartlar’ isimli yeni hizmeti ile birlikte açıklamaları Google’ ın diğer hizmetlerinde da kullanılan kartlara benzer bir stile sokarken, onların içerisine daha çok bilgi sığdırabilecek. Dün itibari ile sunulan 6 yeni karta Video Düzenleyicisi’ndeki Kartlar sekmesinden erişim sağlanabiliyor. Kartlar, izleyiciye önce küçük bir bant biçiminde, birkaç saniyeliğine gösterim gerçekleştiriliyor. Bu noktada izleyici, tıklayarak karta doğrudan erişim sağlayabilme imkanından yararlanabiliyor.

YouTube’ nin bu gelişmeleri ile birlikte internet kullanıcılarının çok daha etkileyici ve fonksiyonel bir kullanım elde edebiliyor. Bu gibi etkileri nedeni ile de günümüzde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. YouTube’ nin bu yeni hizmeti ile birlikte artık çok daha kaliteli ve görsel yönden etkide bir kullanım imkanına sahip olunabiliyor.

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?